Nemoguća misija - Konačna odmazda
Filmovi i serije

Nemoguća misija – Konačna odmazda stiže 17. maja

Osmi i poslednji film u dugovečnoj akcionoj franšizi „Nemoguća misija“ stiže u domaće bioskope 17. maja pod nazivom Konačna odmazda (Mission: Impossible – The Final Reckoning). Serijal koji traje skoro tri decenije započet je 1996. godine i obeležen je spektakularnim scenama, prepoznatljivom muzičkom temom i glavnim glumcem Tomom Kruzom koji dosledno izvodi akcionu koreografiju bez pomoći dublera.

Završna misija i produkcijski spektakl

Film donosi kulminaciju svih odnosa i zadataka koje su se gradile tokom prethodnih nastavaka, uključujući povratak ključnih likova i nove pretnje koje stavljaju čitav svet u opasnost. U pitanju je produkcija visokog budžeta, snimana na više kontinenata, sa akcentom na realistične akcione sekvence i praktične efekte.

Najskuplji kadar u istoriji franšize

Jedna od najupečatljivijih scena u filmu je skok motorom sa litice, koji je Tom Kruz izveo sam, nakon višemesečnih fizičkih i mentalnih priprema. Ta scena se smatra najskupljim kadrom u istoriji „Nemoguće misije“. Film režira Kristofer Mekvori, koji je radio i na prethodna dva nastavka, zadržavajući kontinuitet u tonu i naraciji serijala.

Nemoguća misija - Konačna odmazda
taramount
Nemoguća misija - Konačna odmazda
taramount

Video igre inspirisane franšizom

Franšiza „Nemoguća misija“ poslužila je kao inspiracija za nekoliko video igara tokom godina, koje su pokušale da prenesu špijunski duh i akciju serijala u interaktivni format.

Mission: Impossible (1990) – NES

Prva igra bazirana na franšizi objavljena je 1990. godine za Nintendo Entertainment System (NES). Igra je kombinovala akciju i rešavanje zagonetki, prateći tim IMF agenata kroz različite misije. Iako je imala ograničenja tadašnje tehnologije, postavila je temelje za buduće adaptacije.

Mission: Impossible (1998) – Nintendo 64 i PlayStation

Godine 1998. objavljena je igra za Nintendo 64, a kasnije i za PlayStation, koja je bila labavo zasnovana na filmu iz 1996. godine. Igra je nudila 20 nivoa sa različitim zadacima, uključujući korišćenje gedžeta poput „Facemaker“-a za prerušavanje. Iako je imala pomešane kritike zbog kontrole i grafike, prodala je više od milion kopija do februara 1999. godine.

Mission: Impossible – Operation Surma (2003) – PS2, Xbox, GameCube, GBA

„Operation Surma“ je originalna priča smeštena između filmova „Mission: Impossible 2“ i „Mission: Impossible III“. Igra je objavljena 2003. godine za više platformi, uključujući PlayStation 2, Xbox, GameCube i Game Boy Advance. Ving Rejms je pozajmio glas svom liku, Luteru Stikelu, dodajući autentičnost igri. Igra je kombinovala šunjanje, akciju i korišćenje visokotehnoloških gedžeta.

Ostale igre

  • Mission: Impossible (1991) – PC igra koja je kombinovala avanturu i strategiju.
  • Mission: Impossible (2000) – Verzija za Game Boy Color, bazirana na prethodnim igrama.
  • Mission: Impossible III (2006) – Mobilna igra objavljena uz film.
  • Mission: Impossible – Rogue Nation (2015) – Akciona igra za iOS i Android uređaje.
  • Mission: Impossible Arcade (2020) – Arkadna pucačina sa jedinstvenim sistemom dvostrukog oružja i velikim kabinom za više igrača.

Specijalna Oakley promocija

Zanimljiv dodatak filmskoj kampanji dolazi u vidu saradnje sa kompanijom Yason, ekskluzivnim distributerom Oakley naočara. U filmu, Itan Hant nosi jedan od modela ovog brenda, a svi koji pogledaju film u bioskopu mogu ostvariti 20% popusta na Oakley naočare uz kod MI8xOakley. Popust važi u Yason optikama i online prodavnici najnaocare.rs do kraja juna, i ne odnosi se na već snižene artikle.

Početak redovnog prikazivanja

Karte za pretpremijere su već u prodaji, dok se od 22. maja očekuje redovno prikazivanje u svim većim bioskopima u Srbiji. Film zatvara jedno od najuspešnijih poglavlja u istoriji akcionog filma, ostavljajući iza sebe nasleđe koje je oblikovalo žanr na globalnom nivou.

Indijanka Danka ili Danica Manojlović je utrla put mnogim ženama u svetu IT-ja i gejminga u Srbiji. Jedini nosilac nagrade IT Award za najuspešniju ženu u Srbiji, finalista kampanje godine u Londonu organizacije Women in Games, autor i voditelj prve emisije o gejmingu kod nas CD BAJT, direktorka prve gejmig televizije u Srbiji i saradnik nekih od najpoznatijih kompanija na svetu. Blogerka, zaljubljenik u kulturu i majka.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *